SKKT - 2014/2015

W niedzielę 12 października 2014 r. Klub "Karol" zorganizował Rodzinny Rajd na Halę Krupową w Beskidzie Żywieckim. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 25 dzieci oraz liczni rodzice. Grupą liczącą prawie 50 osób wystartowaliśmy z Sidziny. Po nieco męczącym 2-godzinnym podejściu dotarliśmy na Okręglicę. Tam nasz opiekun duchowy ksiądz Janusz Korbel odprawił Mszę św. w Kaplicy MB Opiekunki Turystów. Po nabożeństwie, nieco już głodni, udaliśmy się do schroniska na Hali Krupowej, by odpocząć i się posilić. Pogoda dopisywała, a w blasku jesiennego słońca złote, czerwone i żółte liście wyglądały przepięknie.
Po przerwie "wdrapaliśmy" się jeszcze na Jasną Górę, skąd roztaczała się panorama na Pasmo Jałowieckie i Beskid Mały. Tam najmłodsi uczestnicy rajdu gonili się w berka. Szybko atmosferą zabawy zarazili rodziców i już po chwili niemal cała grupa biegała po polanie. Po zabawie rozpoczęło się bardzo wygodne, prowadzące leśną drogą zejście w dół do Wielkiej Polany – przysiółka Sidziny. Ostatnim punktem rajdu był konkurs krajoznawczy ze słodkimi nagrodami przeprowadzony w autokarze. Warto pamiętać, że na Hali Krupowej odpoczywał kardynał Karol Wojtyła.

Jak nazywa się góra w Osielcu? :)