28 października uczniowie klasy 1a mieli okazję zobaczyć jak powstają kolorowe cukierki w zakładzie MASPEX w Wadowicach. Przed wejściem na halę produkcyjną każdy założył ochronne ubranie, gdzie potem wszyscy oglądali proces powstawania cukierków. Każde dziecko zaglądało nawet do wielkiego bębna, w którym cukierki pokrywały się glazurą. Uczniowie mogli próbować słodyczy na każdym etapie ich produkcji. Bardzo ciekawa była maszyna, która pakowała cukiereczki do torebek. Dziękujemy tatusiowi Julii Bik za zorganizowanie nam wizyty w zakładzie Maspex.
Korzystając ze słonecznego dnia, w drodze powrotnej spacerowaliśmy wśród szeleszczących liści i zatrzymaliśmy się pod wielkim dębem - pomnikiem przyrody. Prawie cała klasa obejmowała to piękne drzewo. To był "pyszny" i ciekawy dzień!