W czwartek 12 maja 2016 r. w naszej szkole przeżywaliśmy „dzień dla zdrowia” tzw. Zdrowy czwartek. Uczniowie obejrzeli film, w którym Pascal Brodnicki zachęcał dzieci do zdrowego odżywiania. Następnie wykonali plakat pt. „Zdrowe serce” -  można tam było narysować, wkleić lub wypisać wszystko, co służy zdrowiu. Prace można obejrzeć na szkolnych korytarzach. Żeby połączyć teorię z praktyką, dzieci przygotowywały pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki, które następnie zjadły przy wspólnym stole. Jednak najważniejsza była aktywność fizyczna, której nie mogło zabraknąć. W sztafecie wokół boiska konkurowały dziewczynki z chłopcami i nauczycielami. Niestety z tak sprawnymi uczniami nauczyciele nie mieli żadnych szans. Zachęcamy do odwiedzenia biblioteki, gdzie w najbliższym czasie można będzie podziwiać zdrową książkę kucharską stworzoną przez uczniów, rodziców i pracowników naszej szkoły.
Mamy nadzieję, że tak spędzony dzień wszystkim bardzo się podobał i zachęcił do zdrowego, aktywnego życia. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc (za produkty do kanapek, zioła do ogródka, kartki do zdrowej książki kucharskiej), nauczycielom - za sprawne przeprowadzenie zajęć i udział w sztafecie oraz pracownikom administracji i uczniom - za aktywny udział w zajęciach.