14 czerwca 2016 r. dzieci z OP I pojechały na wycieczkę. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland” w Krakowie. Dzieci uczestniczyły tam w warsztatach "Niezwykły świat wynalazków". Nasi mali odkrywcy zapoznali się z budową i zastosowaniem wybranych wynalazków. Później w grupach konstruowali wagę szalkową, a także ją testowali. Na zakończenie pobytu czekała ich wspaniała zabawa w strefie interaktywnej. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał pamiątkowy breloczek.
Drugim punktem wycieczki było Muzeum Narodowe, gdzie dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej "Legendy krakowskie". Zwiedzaliśmy muzeum, wysłuchaliśmy legend, odgrywaliśmy przedstawienia. Na koniec każde dziecko wykonało swoją koronę. Zadowoleni i uśmiechnięci wróciliśmy do Wadowic.