Wczoraj (25 kwietnia) po raz szesnasty braliśmy udział w Zawodach pływackich o Puchar Burmistrza. 12 szkół podstawowych zgłosiło się na start. Była zacięta walka. W tym roku nasza reprezentacja liczyła 26 pływaków. Sumą 23 punktów zdobyliśmy II miejsce, zaraz za SP 5, która uzyskała 25 punktów. Najwięcej emocji rozegrało się na sztafetach. Sztafety dziewcząt zajęły II i III miejsce, niestety jedna sztafeta została zdyskwalifikowana. Tak bywa w sporcie, nawet niewielki błąd kosztuje, ale mimo tej przygody dziewczęta stanęły na podium po brąz, sztafeta chłopców zdobyła I miejsce i III miejsce, natomiast indywidualnie zdobyliśmy 17 punktów. Maksymilian Bobik uczeń kl. 3d zdobył srebro w klasyku i stylu dowolnym, Konrad Świętek - brąz w stylu grzbietowym, Bartek Guzdek zdobył srebro w stylu dowolnym, Łukasz Żegliński - srebro w stylu klasycznym, Daniel Baran - brąz w stylu klasycznym, Wiktor Pałosz - srebro w stylu grzbietowym i brąz w stylu dowolnym, Mateusz Guzik - srebro w stylu grzbietowym i Benio Bogacki - srebro w stylu dowolnym. Gratulujemy wszystkim pływakom!