27 kwietnia 2018 r. odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych zorganizowany pod patronatem Burmistrza Wadowic przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Władysława Broniewskiego w Wadowicach.
Celem konkursu, do którego zgłosiło się osiem szkół z gminy Wadowice, było zainteresowanie uczniów historią, geografią, tradycjami i kulturą krajów, w których język angielski lub niemiecki jest językiem urzędowym jak również kształtowanie postawy tolerancji wobec innych ludzi, narodów oraz ich odmiennej kultury.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu w języku polskim, angielskim i niemieckim. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas siódmych: Izabela Gąsiorek, Norbert Handzlik oraz Jakub Pietrykowski, którzy przez szereg tygodni solidnie przygotowywali się na zajęciach dodatkowych.
W rywalizacji drużynowej SP1 Wadowice zajęła znakomite drugie miejsce, a indywidualnie Norbert Handzlik uplasował się tuż za podium-  na czwartym miejscu. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy wiedzy i umiejętności językowych!