W niedzielę 23 września 2018 r. przy naszej szkole odbył się festyn pod hasłem "Biało-czerwona jest nasza ojczyzna” - chcieliśmy w ten sposób chcieli uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasi uczniowie z klas I-IV zaprezentowali polskie tradycyjne tańce, zespół muzyczny Metrum z Bielska-Białej przewodził rodzinnemu śpiewaniu pieśni patriotycznych. Przeprowadzono turniej "Kocham cię, Polsko" i konkurs układania puzzli o Wadowicach, zorganizowano warsztaty kotylionowe, chętni mieli okazję wziąć udział w warsztatach plastycznych polegających na malowaniu polskiego krajobrazu oraz w tworzeniu ogromnej mapy Polski. Odbyły się również występy gości - odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna 12. Pułku Piechoty z Rokowa, zatańczył zespół z Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Pasoa Dance & Fitness oraz nasz absolwent - Kacper Kozioł.
Pojawiły się również obecne na każdym festynie atrakcje: struktury dmuchane i ścianka wspinaczkowa, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, kącik malucha, przejażdżka bryczką, pokazy strażackie. Nie zabrakło konkurencji sportowych, a na szczególną uwagę zasługuje mecz piłki siatkowej uczniowie kontra rodzice. Jak zwykle wielu emocji dostarczyła loteria fantowa oraz losowanie głównych nagród, między innymi roweru ufundowanego przez burmistrza Wadowic, pana Mateusza Klinowskiego. Jak na każdej rodzinnej uroczystości zadbano o smaczny poczęstunek w postaci ciast domowej roboty, owocowych szaszłyków i grillowanych smakołyków.
Pomimo niezbyt sprzyjającej aury humor wszystkim dopisywał i z pewnością już teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na kolejny festyn szkolny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom festynu!

LISTA SPONSORÓW

Lista osób zaangażowanych w przygotowania do festynu