Dzień 16 października to ogłoszony przez Europejską Radę Resuscytacji "Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca" pod nazwą "Restart a Heart".

W ubiegłym roku w półgodzinnej próbie ustanowienia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób wzięło udział 83 111 osób z 1132 instytucji z całego kraju. Jurek Owsiak chciał się przekonać, czy możliwe jest pokonanie zeszłorocznego rekordu.

W tym celu zorganizowana została kolejna akcja, w której również nasza szkoła uczestniczyła, Tym razem z zadaniem zmagała się klasa 4a, która wystartował w sali OP 16 października 2014 o godz. 12:00. Cała akcja trwała 30 min. W tym czasie uczniowie nieprzerwanie prowadzili resuscytację na szkolnych fantomach. Chcieliśmy pochwalić uczniów klas czwartych za zaangażowanie i oznajmić, że kurs udzielania pierwszej pomocy zaliczyli na "szóstkę". Gratulujemy!!! Gdy tylko będą znane wyniki rekordu, od razu damy Wam znać.