Na całym świecie październik obchodzony był jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W naszej bibliotece sporo się w tym czasie wydarzyło, powstała okolicznościowa gazetka ścienna, wystawa przedmiotów znalezionych w książkach. W poczet czytelników biblioteki zostali przyjęci pierwszoklasiści, rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny dla klas 1-3 na okładkę ulubionej książki. Księgozbiór biblioteki wzbogacony został o nowe pozycje dla najmłodszych czytelników (z dużą czcionką), innych odwiedzających bibliotekę z pewnością ucieszyły nowe gry planszowe zakupione przez Radę Rodziców ("Kto pozmywa?" to najczęściej zadawane pytanie w październiku). Ponadto pamiętaliśmy o innych świętach. 1 października (Światowy Dzień Muzyki) na przerwach słuchaliśmy muzyki Chopina. W Urodziny Książkowego Misia dzieci poznawały przygody Misia Paddingtona i wykonywały ćwiczenia teatralne związane z tą postacią. Z kolei z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych (15 października) pięcioro śmiałków nagrało pierwszego szkolnego audiobooka.