Nasza szkoła kultywuje polską tradycję śpiewania kolęd i pastorałek w okresie Bożego Narodzenia. W poniedziałek 5 stycznia 2015 r.  śpiew kolęd towarzyszył nam cały dzień. Uczniowie uczestniczyli w klasowych spotkaniach opłatkowych, wszyscy zaproszeni też zostali do udziału w koncercie kolęd, który odbył się na sali gimnastycznej. Każda klasa miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, śpiewowi często towarzyszyły instrumenty akompaniujące. Niektórzy uczniowie wystąpili dodatkowo w przebraniach. Koncert poprowadziła klasa 4a, która w przerwach intonowała utwór "Kolęda płynie z wysokości". Niespodziankę sprawili nauczyciele i inni pracownicy szkoły, którzy rozpoczęli koncert od wykonania kolędy "Jezusa narodzonego".