PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon 39. Ogólnopolski Bieg Powsinogi

Wydarzenia

W tym roku podczas 39. Biegu Powsinogi, który odbył się 16 września 2018 r., nasi najchętniejsi biegacze (72 osoby) zmagali się z trasami 100 m, 200 m, 400 m i 1500 m. Najmłodsi zwodnicy z klas I-III biegali na dystansie 100 m i 200 m. Dwóch zawodników z pierwszej klasy stanęło na podium i wybiegało złoto. Brawa dla Majki Żuławińskiej i Radka Pałosza. Klasy IV-VI biegły dystans 400 m i tutaj medale wybiegali: Maks Garb (II miejsce), Laura Niewidok (III miejsce) i Kacper Zamorski (III miejsce). Do najtrudniejszego dystansu 1500 m zgłosiło się około 60 osób, reprezentacja z naszej szkoły liczyła 10 osób z klas VII-VIII. Natalka Kruliczak zdobyła brąz! Wszystkim biegaczom gratulujemy hartu ducha i sportowej postawy. Cieszymy się, że mogliśmy z wami aktywnie spędzić to słoneczne popołudnie.

PostHeaderIcon XXVIII Rajd Lotników Hell's Angel

Wydarzenia

Dla upamiętnienia 74. rocznicy zestrzelenia nad Zygodowicami amerykańskiego samolotu Liberator B-24 "Hell's Angel" 14 wrześœnia 2018 r. zorganizowano XXVIII Rajd Lotników Hell's Angel. W imprezie przygotowanej przez PTTK Oddział "Ziemia Wadowicka" oraz Oœśrodek Kultury Gminy Tomice wzięli udział także uczniowie naszej szkoły, przyjeżdżając na finał rajdu na rowerach. Kulminacją imprezy był apel poległych przed pomnikiem w Zygodowicach - pierwotnym miejscem spoczynku poległych Amerykanów.

PostHeaderIcon Na Pikniku Niepodległościowym w Jaroszowicach

Wydarzenia

W piątek 7 września 2018 r. w Jaroszowicach odbył się Piknik Niepodległościowy zorganizowany prez tamtejszą szkołę podstawową. Na zaproszenie gospodarzy z ośmiu szkół gminy Wadowice przybyły delegacje uczniów, aby wykazać się wiedzą i umiejętnościami podczas gry terenowej. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona z uczniów klas siódmych: Oliwia Kumorek, Zofia Potoczny, Magdalena Homel, Dawid Cygan i Łukasz Żmij. Każdy zespół musiał zaliczyć wspinanie się na ściance wspinaczkowej, tor przeszkód, "łowienie ryb" na czas, ułożenie puzzli, strzały do celu z pistoletu pneumatycznego oraz rozwiązać test wiedzy o 12. Pułku Piechoty. Było bardzo zabawnie, a rywalizację wygrał drużyna gospodarzy - szkoła w Jaroszowicach. Gratulujemy!

PostHeaderIcon Rozpoczęliśmy rok szkolny 2018/2019

Wydarzenia

3 września br. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Na porannej akademii prowadzonej przez klasę 6b zebrali się uczniowie z klas 4-8, następnie cała społeczność SP1 uczestniczyła we Mszy św. w kościele św. Piotra Apostoła.
Na drugim apelu pani dyrektor Joanna Zając przywitała wszystkich przybyłych na uroczystość, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Honorowymi gośćmi były: pani wiceburmistrz Wadowic Ewa Całus oraz przedstawicielka Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach - pani Małgorzata Hombesch. Pani wiceburmistrz przekazała do biblioteki szkolnej książki – przewodnik po Wadowicach dla dzieci pt. "Tajemnica Wadowity" oraz złożyła życzenia uczniom i nauczycielom u progu nowego roku szkolnego. Pani policjantka zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo dzieci w domu, w szkole oraz przypomniała zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Dzieci z klas 1-3 otrzymały odblaski. Uroczysty apel przygotowały klasy 2b i 2c. Część oficjalna apelu miała akcent historyczny. Powróciliśmy pamięcią do dnia 1 września 1939 r. i oddaliśmy hołd bohaterom poległym za naszą ojczyznę. Część artystyczna to występy dzieci, które tańcem, słowem i piosenką wprowadziły nas w nowy rok szkolny.