PostHeaderIcon WYDARZENIA z życia szkoły

PostHeaderIcon 27. Rajd Szlakami Legionów

Wydarzenia

Setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę można czcić na wiele sposobów. 9 i 10 listopada 2019 r. 13 uczniów z naszej szkoły wyruszyło na 27. Rajd Szlakami Legionów w okolice Tarnowa i Gorlic, by ucząc się, wędrując i zapalając znicze, oddać hołd tym, którym wolność zawdzięczamy.
W trakcie I wojny światowej rejony Tarnowa i Gorlic były areną licznych walk. Największa operacja militarna, zwana bitwą gorlicką, rozegrała się tutaj w pierwszych dniach maja 1915 r. Po obu walczących stronach wzięło w niej udział ok. 300 tys. Żołnierzy. Po zakończeniu działań wojennych przystąpiono do budowy cmentarzy, na których spoczęli razem żołnierze wielu narodowości (m.in. Polacy, Rosjanie, Niemcy, Austriacy, Węgrzy, Żydzi) walczący po obydwu stronach. Miały być one godnym pomnikiem dla poległych. Największe wrażenie na wszystkich zrobił pięknie położony cmentarz w Łużnej na wzgórzu Pustka, gdzie spoczywają żołnierze wadowickiego 56. pułku piechoty oraz nekropolia na Łowczówku. Uczestnicy wyjazdu mieli także okazję podziwiać uroki Beskidu Niskiego, „skalne miasto” w Ciężkowicach oraz romański kościół w Tropiu.
Bardzo dziękujemy panu dyrektorowi Tadeuszowi Włodkowi z SP nr 5 im. Mikołaja Kopernika za organizację wyjazdu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Małopolscy Mistrzowie w Szachach (etap powiatowy)

Wydarzenia

W piątkowe popołudnie 9 listopada w siedzibie klubu szachowego TFK Leskowiec - Wieża Wadowice odbył się turniej drużynowy szkół podstawowych powiatu wadowickiego w ramach Amatorskiej Ligi Dziecięcej i projektu Małopolscy Mistrzowie w Szachach. Każda szkoła mogła wystawić dwie drużyny, turniej rozegrano systemem kołowym (każdy z każdym). Miło nam poinformować, że nasz pierwszy skład (Kamil Mierzwa, Bartłomiej Merak, Krzysztof Szczygieł i Gabriela Kolber) zajął pierwsze miejsce w turnieju i będzie reprezentować nasz powiat w turnieju wojewódzkim! Drugi skład (Mateusz Fabia, Mateusz Mużydło, Aleksander Dzidek, Emilia Skrzyńska) uplasował się na czwartym miejscu. Obie drużyny otrzymały cenny sprzęt szachowy dla szkoły, który z pewnością zostanie wykorzystany podczas szachowych lekcji w klasach I-III i zajęć dodatkowych. Gratulacje!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

Wydarzenia

W piątek 9 listopada 2018 r. świętowaliśmy w szkole stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na koncert pieśni patriotycznych zaprosiły klasy trzecie oraz uczniowie klasy 5a wraz z wychowawczyniami. To było wyjątkowe, wzruszające przeżycie, zaśpiewać pieśni Legionów, "Rotę", mając w pamięci, że Polska przez 123 lata nie istniała na mapie, a teraz od stu lat możemy cieszyć się wolnością. Równo o 11.11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu narodowego, uczestnicząc w akcji "Rekord dla Niepodległej".

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Śladami patrona szkoły

Wydarzenia

Uczniowie z koła turystycznego z klasy 1b będą w tym roku wędrowali śladami patrona naszej szkoły - św. Jana Pawła II. Pierwsza wyprawa zakończyła się na wadowickim Karmelu.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Rekord WOŚP pobity

Wydarzenia

Akcja pobijania rekordu w jednoczesnej resuscytacji zorganizowana przez WOŚP została podsumowana. Jurek Owsiak dziękuje wszystkim zaangażowanym, którzy wzięli udział w tej imprezie. W naszej szkole gratulujemy klasie 5b. Uroczyście informujemy, że aż 116 342 osób prowadziło resuscytację na 7 465 fantomach w 1 155 instytucjach.

Oznacza to, że wspólnie pobiliśmy rekord z 2015 roku, który wynosił 92 049 osób.
Było nas więc więcej o 24 299 osób, dziękujemy!

 

PostHeaderIcon TALENTY 2018

Wydarzenia

Dnia 6 listopada 2018 roku odbyły się eliminacje gminne do konkursu TALENTY 2018 w kategorii wokal. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Zuzanna Kosek (7b) oraz  Maja Woźnicka (5a). Na przesłuchaniach usłyszeliśmy wielu wspaniałych, młodych artystów. W tym roku los uśmiechnął się do Zuzi Kosek, która wyśpiewała sobie nominację do etapu powiatowego. Gratulujemy!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt

Wydarzenia

6 listopada 2018 r. rozegraliśmy Powiatowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Dziewcząt. Spotkały się najlepsze piłkarki w powiece. Poziom był wysoki. Pierwszy mecz wygrałyśmy, drugi przegrałyśmy z mistrzyniami powiatu, zawodniczkami z Woźnik i ostatnie spotkanie zremisowałyśmy. Niestety stosunkiem bramek wynik zdecydował o naszym trzecim miejscu. Nasze dziewczyny zagrały fajny turniej, lecz rywalki okazały się lepsze. Jednak nie dajemy za wygraną - na wiosnę spotkamy się na Orliku!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Klasa 2b w grocie solnej

Wydarzenia

W ramach zajęć dodatkowych wybraliśmy się do groty solnej, do krainy, w której króluje spokój. Relaksowaliśmy się przy kojącej muzyce, czytaliśmy bajkę pt. "Tomcio Paluszek", a także świetnie bawiliśmy się, zakopując się w soli. Na pewno tu jeszcze wrócimy!

 

PostHeaderIcon Wielobój lekkoatletyczny

Wydarzenia

W minioną środę, tj. 31 października 2018 r. w Szkole Podstawowej na Kopcu odbyły się zawody w czwórboju lekkoatletycznym. Konkurencje składały się z biegu na 60 m, skoku w dal z miejsca, rzutu piłką lekarską (2 kg) w tył zza głowy i biegu sztafetowego 6x150m. Wszystkie próby przeprowadzono na trawiastym boisku. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczyny z naszej szkoły, wygrywając zawody z przewagą 28 pkt. nad kolejnym zespołem. Natomiast nasi chłopcy po dwóch konkurencjach prowadzili, ale w kolejnych musieli uznać wyższość uczniów z SP 4, którzy ostatecznie wygrali te zawody.
Do zawodów rejonowych awansowały drużyny dziewcząt z SP1 i chłopców z SP4.
Gratuluję wszystkim zespołom wspaniałej, sportowej postawy!

Składy drużyn
Chłopcy: Filip Komendera, Nikodem Nowakowski, Antoni Ryłko, Maciej Sitarz, Kacper Kręcioch, Nikodem Wiktor
Dziewczęta: Nadia Stopka, Wiktoria Jamróz, Faustyna Gruszeczka, Laura Niewidok, Amelia Banaś, Małgorzata Łozińska

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Halloween z myszkami

Wydarzenia

W środę 31 października w dzień Halloween uczniowie z klasy 3b pod kierunkiem pani Moniki Marcinkiewicz zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom z klas I-III swoje pierwsze przedstawienie. Byli to uczestnicy koła teatralnego z języka angielskiego. Wcielili się oni w role szarych myszek, które rysowały na Halloween swoje potwory. Przedstawienie nosiło tytuł "My monster". Myszki (Emilka Chmielowska, Maja Homel, Tomek Siedlecki, Lena Bargieł, Milenka Bołbot, Kinga Chołocińska i Kasia Czaicka) opowiadały po angielsku o swoich narysowanych potworkach. Milenka Bołbot nawet opisała swojego potworka - pluszaka! Kacper Stanek i Konrad Maciaczyk dodatkowo prezentowali kolorowe karty z częściami ciała. Oli Kryjak przypadła rola czarnego kota, który jest czarnym charakterem z racji braku sympatii do myszy. Przedstawienie ożywiły piosenki w języku angielskim: "Hallo, funny monster" i piosenka gimnastyczna "Head and shoulders", do której włączyła się widownia. Aplauz dzieci były dowodem, że przedstawienie podobało się, bo wszyscy rozumieli o czym mówią aktorzy. Brawa dla widowni za pilną naukę języka angielskiego!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Jesienne turnieje szachowe

Wydarzenia

30 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się dwa turnieje szachowe. Najpierw w bibliotece spotkały się młode adeptki szachów. Po pięciu rundach wyłoniono zwyciężczynię turnieju - została nią (z kompletem punktów) Gabriela Kolber. Drugie miejsce na podium zajęła Emilia Skrzyńska, a trzecie - Małgorzata Łozińska. Po południu swoich sił w szachach próbowali chłopcy. To były emocjonujące rozgrywki, trudno było wytrzymać sześć partii w pełnym skupieniu i ciszy. Ostatecznie tytuł szachowego mistrza szkoły przypadł Mateuszowi Przystałowi. Drugie miejsce wywalczył Jan Malata, a trzecie miejsce - Bartłomiej Merak. Gratulacje! W listopadzie czekają naszą szkołę dwa turnieje drużynowe, trzymajcie kciuki!

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon VIII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłce Siatkowej

Wydarzenia

Dnia 27 października 2018 r. odbyły się VIII Mistrzostwa Szkół Ziemi Wadowickiej w Piłce Siatkowej. Jak co roku w turnieju wystąpiła reprezentacja naszej szkoły, zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Obie drużyny wykazały się dużą walecznością i zaangażowaniem. Było wiele pozytywnych emocji i zabawy. Ostatecznie drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce, a chłopców III miejsce. Gratulujemy!
Skład drużyny dziewcząt: Dominika Szafraniec, Julia Chachuła, Natalia Paduchowska, Katarzyna Sołtysek, Natalia Worytko, Dominika Balonek, Oliwia Koniorczyk
Skład drużyny chłopców: Norbert Handzlik, Wiktor Pałosz, Mateusz Banaś, Dawid Targosz, Szymon Kula, Mateusz Kowalczyk

ZOBACZ ZDJĘCIA

 

PostHeaderIcon Nasze piłkarki najlepsze w gminie

Wydarzenia

To był wspaniały turniej dla naszych piłkarek. 26 października w Choczni odbył się halowy turniej piłki nożnej gminy Wadowice. 7 drużyn rozegrało zacięte mecze. Nasze dziewczęta zdobyły aż 11 bramek. Wspaniała gra bramkarzy: Martyny Lizoń i Martyny Tyborowskiej, skuteczna gra w obronie: Hani Handzlik, Oliwii  Medoń, Laury Niewidok, Julii Chołocińskiej oraz precyzyjna gra w polu Kasi Stanaszek, Izy Tomczewskiej, Amelii Banaś, Gabrysi Kolber przyczyniła się do zwycięstwa i awansu do powiatowych rozgrywek. Wyniki (3:0, 4:0, 3:0) i finałowy mecz (1:0) świadczą o tym, że dziewczyny były niepokonane, zaprezentowały wspaniałą grę i niezapomniane wrażenia. Gratulujemy! Życzymy Wam powodzenia w dalszych rozgrywkach.

 

PostHeaderIcon Gminny turniej w halowej piłce nożnej

Wydarzenia

Kolejny udany turniej zaliczyli piłkarze z naszej szkoły! W dniu 23 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 4 chłopcy z roczników 2006-2008 rywalizowali o tytuł mistrza gminy w halowej piłce nożnej. Turniej rozpoczęliśmy od gładkiego zwycięstwa z SP Kopiec 4:1. W kolejnych meczach zremisowaliśmy 0:0 z SP1 Chocznia, wygraliśmy 3:0 z SP Wysoka i zremisowaliśmy 2:2 z SP4 Wadowice. Te wyniki niestety nie dały nam awansu do finału i musieliśmy się zadowolić trzecim miejscem. Szczęście było na wyciągnięcie ręki - wystarczyło wygrać mecz z SP4, ale niestety w ostatniej minucie pechowo straciliśmy bramkę...
Gratuluję chłopcom wielkiego serca do gry! Maks z rocznika 2008 zagrał we wszystkich meczach w podstawowym składzie, Maciek strzelił najwięcej bramek w turnieju, Kamil bronił jak Szczęsny! Brawo cała drużyna! Ręce same składały się do oklasków.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce: SP 1 Chocznia
II miejsce: SP Klecza Dolna
III miejsce: SP 5 Wadowice i SP 1 Wadowice
V miejsce: SP 4 Wadowice i SP 2 Wadowice
VII miejsce: SP na Kopcu i SP Jaroszowice
IX miejsce: SP 2 Chocznia i SP Wysoka

Skład naszej drużyny:
Maksymilian Garb, Conrado Grzeczyński, Kacper Kręcioch, Kamil Kwieciński, Kamil Nowotarski, Wiktor Pająk, Mateusz Przystał, Maciej Sitarz, Korad Świętek, Nikodem Wiktor.

 

PostHeaderIcon Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Wydarzenia

Klasa Ib wzięła udział w lekcji bibliotecznej. Pani Ania zapoznała dzieci z regulaminem biblioteki szkolnej, mówiła, jak należy dbać o książki oraz zachęcała pierwszoklasistów do samodzielnego czytania, a także wspólnego ze swoimi rodzicami. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom książkę pt. "Mama Mu czyta". Na koniec każdy uczeń otrzymał kartę biblioteczną i zakładkę do książki. Dzieciakom pozostało tylko wybrać odpowiednią dla siebie lekturę. Było to bardzo ważne wydarzenie dla klasy Ib. Wszyscy dumni i zadowoleni wrócili do klasy.

ZOBACZ ZDJĘCIA

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 4