12 kwietnia 2016 r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na etapie gminnym. Drużynę dziewcząt reprezentowały: Natalia Kruliczak, Zuzanna Kosek, Milena Wójcik, Julia Graca, Natalia Worytko, Emilia Pytlowska, Dominika Hombesch, Alicja Węgrzyn, Karolina Kręcioch. W drużynie chłopców na starcie stanęli: Karol Jarkowski, Mikołaj Śliwiński, Karol Hareńczyk, Wiktor Pałosz, Nikodem Widlarz, Przemysław Łoziński, Jakub Spólnik, Grzegorz Ludwikowski, Dawid Tyrała. Obie drużyny zdobyły 1. miejsce i awansowały do etapu powiatowego.

Następnego dnia biegacze z powiatu zmagali się z dystansem na stadionie Skawa w Wadowicach. Sztafeta dziewcząt wybiegała w pięknym stylu mistrzostwo powiatu - to pierwszy taki sukces naszej szkoły, sztafeta chłopców także wybiegała podium - III miejsce. Miło było popatrzeć, jak w pięknym stylu nasi uczniowie pracują na sportowy wizerunek i wynik naszej szkoły.
Gratulujemy Wam i jesteśmy dumni!