4 listopada 2014 r. społeczność SP1 wraz z Radą Osiedlową nr 9 zaprosiły mieszkańców osiedla Pod Skarpą na spotkanie z okazji imienin Świętego Patrona Szkoły Karola Wojtyły. Gospodarze spotkania - pani dyrektor Joanna Zając i przewodniczący Rady Osiedlowej pan Stanisław Beszter - serdecznie powitali grono szanownych gości. Tego popołudnia sala gimnastyczna wypełniła się radosnym śpiewem, muzyką i tańcem.
Szkolny zespół "Tremusie" pod kierunkiem pani Agnieszki Handzlik wyśpiewał życzenia dla patrona, trzymając w rękach symboliczne róże. Emilia Gieruszczak, uczennica klasy 1a wyrecytowała wiersz o życiu naszego świętego rodaka, który wspólnie napisały jej babcia i mama. Kolejne pieśni intonowały zespół "Attacca" oraz chór z Frydrychowic przy akompaniamencie pani Bogumiły Kowalczyk. Patronowi szkoły dedykowano też występy tańca współczesnego w wykonaniu Karoliny Hydzik i Mai Kawnik z klasy 6a oraz solowy śpiew Oliwii Koniorczyk z klasy 4a. Występy dzieci wzbogacały multimedialne prezentacje ukazujące sylwetkę naszego papieża. Pani Monika Marcinkiewicz wspominała naszą pielgrzymkę do Rzymu. Głównym jej celem było spotkanie społeczności szkoły z naszym Patronem oraz poświęcenie sztandaru - był to pamiętny dzień 4 listopada 2004 r. Dzisiaj minęło 10 lat od tamtych dni. Następnie uczennica Marysia Leńczowska przedstawiła relację z zeszłorocznej wędrówki z tradycyjnych "Imienin na szlaku w Dolinie Chochołowskiej".
Wielką niespodzianką okazało się obdarowanie solenizantów – obecnych wśród publiczności Karolów – słodkimi kremówkami! Wszyscy przybyli goście otrzymali również pamiątkowe laurki z cennymi myślami Karola Wojtyły oraz jesienne jabłuszka ze słonecznikiem.