SKKT - 2015/2016

W niedzielę 18 października kilkunastu uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami uczestniczyło w Rodzinnym Rajdzie po Małych Pieninach. Organizatorem wycieczki już po raz trzeci w tym roku był Klub Karol.
Uczestnicy wędrówki, oprócz wspaniałych widoków skał, jarów rzecznych, kaskad na potokach i nieco ograniczonych chmurami panoram górskich, mogli podziwiać:
- rezerwaty florystyczne Homole i Biała Woda,
- połemkowską cerkiew greckokatolicką w Jaworkach,
- najstarszy na Podhalu kościół drewniany w Dębnie, jeden z 28 zabytków UNESCO w Polsce,
- drewniany dawny kościół św. Marii Magdaleny w Rabce, obecnie Muzeum Etnograficzne im. Władysława Orkana.
Ponadto poznali tragiczną historię Rusinów Szlachtowskich wysiedlonych podczas Akcji "Wisła", dzieje wielu miejscowości Podhala, zabytków i osób z nimi związanych oraz perypetie budowy zbiornika Czorsztyńskiego na Dunajcu.