Wydarzenia - 2012/2013

28 listopada 2012 r. klasy trzecie odwiedziły Szkołę Podstawową nr 5 im. M. Kopernika, gdzie uczestniczyły w zajęciach "Spotkanie z astronomią", które prowadził p. Tadeusz Włodek - dyrektor szkoły. Asystował mu uczeń klasy piątej - Piotr Pena, który od kilku lat pogłębia swoją wiedzę astronomiczną i chętnie przekazuje ją koleżankom i kolegom.
Trzeciaki z zainteresowaniem wysłuchały wykładu o planetach, rodzajach gwiazd (olbrzymy, nadolbrzymy), o księżycach Jowisza. Szczególną uwagę poświęcono Księżycowi Io oraz Europa. Na zakończenie spotkania dzieci obejrzały film o księżycu Saturna - Enceladusie, na którym występują gejzery. Wszyscy uczestnicy otrzymali mapki nieba do indywidualnego treningu rozpoznawania gwiazdozbiorów.