Wydarzenia - 2015/2016

15 października 2015 r.  wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II mieli okazję wziąć udział w Święcie Drzewa. Najważniejszym wydarzeniem tego dnia było posadzenie przy szkole pięciu sadzonek lip przekazanych nam przez Urząd Miejski. Dokonali tego uczniowie klasy 6b wraz z naszym gościem: Burmistrzem Wadowic panem Mateuszem Klinowskim. Klasa 4a pod opieką pani Marty Popiel zaprezentowała  ekologiczny spektakl pt. "Szanujmy drzewa" o nieocenionej roli, jaką pełnią one w życiu ludzi.

Szkolny hall wypełniły wystawy ukazujące gatunki drzew, ich rolę w przyrodzie i sztuce. Miłą atmosferę  tego święta wprowadzili sami uczniowie zakładając w tym dniu ubranie w  kolorach jesiennych drzew. Szkoła pięknie mieniła się barwami brązu, żółcieni, pomarańczy  i czerwieni.
Dziękujemy za drzewka lip! Niech zdrowo nam rosną, zdobią naszą szkołę, cieszą cieniem i  pięknym widokiem zza klasowych okien.