Wydarzenia - 2015/2016

16 października 2015 r. w naszej szkole został przeprowadzony Program Profilaktyki Uzależnień Behawioralnych "GRA PROFILAKTYCZNA CUDER". W programie wzięli udział uczniowie klas V i VI oraz nauczyciele, pedagog szkolny. Celem programu było wzmocnienie czynników chroniących uczniów przed gamą zagrożeń. Program jest też wprowadzeniem do gry profilaktycznej "CUDER", wyjaśniającym pojęcia sfer ciała, umysłu, ducha, emocji i relacji, pojęcia zagrożeń (pułapek) oraz chęci poszukiwania sensu życia. Największy nacisk w programie wywierany jest na inicjowanie rozwoju sfery motywacji (duchowej) do dobrego działania. W czasie spotkania została zwrócona uwaga na zagrożenia związane z nadmiernym używaniem komputera i internetu (brak kontroli czasu spędzanego przed komputerem, izolacji społecznej w normalnych kontaktach, zatraceniu się w świecie wirtualnym, konsekwencje somatyczne).
Uczniowie aktywnie brali udział w programie, byli zainteresowani tematyką zajęć oraz grą planszową "Cuder" jako sposobem spędzania czasu wolego poza światem wirtualnym.